sırp elektrik mühendisi hayatına bir köy evinde başladı, abisinin ölümü üzerine ailesinin aşırı baskısı ile karşılaştı, zayıf bir bünyeye sahipti. yıllarca anası ona abisini anlattı durdu, o da sonunda patladı, ne oldu, günde 20 saat çalışan bir canavar oldu, takıntılı bir deli oldu veya bilinen deyimle “elektiriğin tanrısı” oldu.

tesla’nın hayatı boyunca yapmak istediği şey, elektrik dalgalarını, aynı hertz dalgalarında (bildiğimiz radyo dalgaları) olduğu gibi atmosferde iletebilmekti. böylelikle tüm insanlık için bir merkezden üretilen, bedava elektrik sağlanmış olacaktı. sürekli bu hedef üzerine çalıştı durdu, ancak amerikan elektrik dağıtım şebekesinin patronları bu fikri pek beğenmediler (önce edison’un şirketi, sonra westinghouse).

nikola tesla

admin28.05.2021 - 22:29

fenerbahçe takımı deplasmanda 2,5 puan ortalaması yakalamış bu sezon ve işin civcivli tarafı en yakın rakibine 0,5 puan fark atarak bu rakamı tutturulmuş. içinde bulundukları durumun esas sebebi kadıköy’de elde edilen 1,53 ortalama. oynadıkları oyunu beğenmeseniz de mevcut planları ve kadroları deplasmanda gayet iyi iş görüyor. hani sezonun başı olur, iki maç balla kazandılar dersin ama 29 hafta geride kaldı ligde, istatistiki olarak sizi yanıltacak maç baremi geçileli çok oldu.

bu şartlar altında beşiktaş’ın galibiyet alabileceğini düşünmüyorum, maç gayet ortada. fenerbahçe beşiktaş’a çelmeyi takacak, sonuç her iki tarafa da yaramayacak diye düşünüyorum.

21 mart 2021 beşiktaş fenerbahçe maçı

admin28.05.2021 - 22:28

melekler şehri. başrol oyuncuları: nicolas cage, meg ryan dublaj sanatçıları: uğur taşdemir, müge oruçkaptan

filmi hem orjinal dilde hem de türkçe izledim, dublajlı hali çok daha etkileyiciydi. Maecenas bibendum massa ac augue finibus, quis sagittis enim ornare. Praesent a elementum felis. Morbi eget nulla vel metus laoreet fringilla. Phasellus mattis sapien velit, rutrum accumsan lorem bibendum eu. Maecenas est nisl, suscipit in hendrerit ut, efficitur ut felis. Cras tincidunt aliquam turpis, nec venenatis dolor accumsan vitae. Quisque finibus tortor vel felis pretium interdum. Duis vitae tellus dapibus neque rhoncus dignissim. Donec eget commodo ipsum, non auctor lorem. Integer blandit eros vel euismod cursus.

dublajı orijinalinden daha iyi olan filmler

admin28.05.2021 - 22:28

özünde hiç değişmeyeceksin. hep muzur, gülecek sebep bulabilen, pratik zekalı, inatçı olmaya devam edeceksin. daha az kırılmak daha çabuk olgunlaşmak istiyorsan çiçeğim, esnek ol.

dediğim dedik çaldığım düdük demekten vazgeç. ve hayatta sana yanlış yapıldığında kişiselleştirme. saçların boşuna ağırmasın, herkes kendine yakışanı yapar.

Maecenas bibendum massa ac augue finibus, quis sagittis enim ornare. Praesent a elementum felis. Morbi eget nulla vel metus laoreet fringilla. Phasellus mattis sapien velit, rutrum accumsan lorem bibendum eu. Maecenas est nisl, suscipit in hendrerit ut, efficitur ut felis. Cras tincidunt aliquam turpis, nec venenatis dolor accumsan vitae. Quisque finibus tortor vel felis pretium interdum. Duis vitae tellus dapibus neque rhoncus dignissim. Donec eget commodo ipsum, non auctor lorem. Integer blandit eros vel euismod cursus.

kişinin 7 yaşındaki haline vereceği öğüt

admin28.05.2021 - 22:27